GYÓGYULÁSOM TÖRTÉNETE-CSILLA MÓDRA

MINDIG VAN REMÉNY!ÉLNI JÓ!SOHA NEM SZABAD FELADNI!MINDIG VAN KIÉRT,VAGY MIÉRT ERŐSNEK LENNI!


Házi praktikák !

Egy próbát megér ,mielőtt orvoshoz mennénk !

123918xhe4zoldfeher_sorelvalasztooooooooooooooooooooo.gif


 Nemrég olvastam ,ha fáj a torkunk, egy egyszerű recepttel akár már 1 nap alatt is elmulaszthatjuk. Kipróbálom ma , mert nagyon aktuális nálam .


1. A fokhagyma ereje:

fokhagymaaaaa3.jpg


2 gerezd fokhagyma, 2 evőkanál olivaolaj, 1 citrom leve


Alkalmazás

Nyomd szét a fokhagymát, keverd hozzá az olivaolajt és a citrom kifacsart, leszűrt levét! Végy egy kiskanállal a szádba, tartsd ott néhány másodpercig, majd nyeld le! Ha a fokhagyma kellemetlen szagától tartasz, rágj el utána egy petrezselyemlevelet, s máris semlegesítetted a nemkívánatos illatokat!

123918xhe4zoldfeher_sorelvalasztooooooooooooooooooooo.gif


2. A vöröshagyma ereje 2-3 nap alatt vége a torokfájásnak!

imvoroshagymaaas.jpg



Hozzávalók: 1 nagyobb vöröshagyma, kristálycukor
A vöröshagymát darabold vastag szeletekre, majd szórd meg bőven kristálycukorral! Tedd a hűtőbe, és várj fél napot, míg kiereszti a levét. Ebből a hagymaléből napi többször is fogyassz 1-1 teáskanálnyit!


123918xhe4zoldfeher_sorelvalasztooooooooooooooooooooo.gif


3. A sós vizes öblögetés csak úgy pusztítja a bacikat!
A sós vizes öblögetés erejét nagyanyáink jól ismerték, és a megfázásos időszakban megelőzésként is használták. 2 dl vízhez adj 1 evőkanál sót, és gargalizálj vele! Kiválóan tisztít és fertőtlenít!


123918xhe4zoldfeher_sorelvalasztooooooooooooooooooooo.gif



A nátha legjobb ellenszerei


1.  Hagyma tea  :


Nem éppen leányálom az íze, de megéri legyűrni! Alaposan kitisztítja ugyanis a hörgőket, sőt, az orrdugulást is enyhíti!
Elkészítése: 2-3 fej vöröshagymát moss meg alaposan héjastul, és így vágd darabokra! Főzd meg 1 liter vízben, majd ízesítsd mézzel! Tehetsz hozzá egyéb teát is, kamillát vagy hársfát érdemes, ezzel is javítod az ízét. A karamellizált cukor is jó ízt ad neki: piríts meg 3 evőkanál cukrot, majd hígítsd fel a hagymalével!

2.  GYömbér tea:


gyomberteaaawidth.jpg


Nincs is jobb segítőtárs a friss gyömbérgyökérnél. Vágj le belőle kb. 2 cm-t, és forrázd le 3 dl vízzel, majd hagyd állni 20 percet! Tetszés szerint ízesítheted, kissé csípős, de finom teát kapsz, amely az egyik legjobb fertőtlenítő, tisztító ital. És remek lélekmelegítő!

123918xhe4zoldfeher_sorelvalasztooooooooooooooooooooo.gif


A köhögésre is van házi gyógymód!

1. A leghatékonyabb:   méz és feketeretek


mezgyogyito.jpg



Száraz köhögésre kiváló, felszakítja a váladékot. Nagyon hatékony, akár már 1-2 nap alatt jelentősen mérsékeli a köhögést.


Elkészítése:

Moss meg egy feketeretket, és vágd félbe. Vájd ki a belsejét, majd a szúrj egy nem túl széles lyukat rá! Tedd egy akkora pohárba a kilyukasztott retket, amelynek a pereme fenntartja, majd csorgass 2 evőkanál mézet a vájatba! A kis lyukon keresztül fog a pohárba csordogálni a méz. Minél lassabban csorog le, annál jobb, így magába tudja szívni a tápanyagokat. Ideális esetben egy éjszakán át hagyjuk átfolyni a mézet, s másnap reggel már fogyaszthatjuk is a csodaszert!

2. Tojással a köhögés ellen


Hatékonyan mérsékeli a köhögést az alábbi régi recept is: keverj habosra egy tojássárgáját, öntsd fel tejjel és egy kis cukorral, majd idd meg! Naponta kétszer alkalmazd !


123918xhe4zoldfeher_sorelvalasztooooooooooooooooooooo.gif

Nemrég olvastam ezt a sok érdekességet a Fehér lótusz természetgyógyászati rendelő oldalán.


" Tünetek:

fájdalmas nyelés, piros garat, esetleg gennyhólyagocskák (tüszők) a mandulán és/vagy a garaton, sárgás-zöldes orrváladék, esetleg láz.

Vásároljunk AROMAX márkájú Citromolajat (illóolaj, amit párologtatáshoz szoktunk használni, nem keverendő össze a Citromfű olajjal!)


aromax-citromolaj.kepppppjpg.jpg

Egy teáskanál cukorra csepegtessünk a citromolajból 6-7 cseppet, és evés után szopogassuk el, napjában háromszor.

C-vitaminból 2-3x1000 mg naponta maximum 1 hétig.


A Citromolaj nyugodtan fogyasztható belsőleg is, de 2 hétnél tovább ne szedjük!

Bigelbauer Pál Gyógyító illatok című könyvében a következők olvashatók a citromolajról:

„… A citromhéj illóolajának gőze
a meningococcust ( a fertőző agyhártyagyulladás kórokozóját 15 perc alatt,

a tífusz kórokozóját egy órán belül,
a pneumococcust (a lebenyes tüdőgyulladás kórokozóját) két-három óra alatt,
a staphylococcus aureust (a bőrgennyesedést, száj-, garatüreg-gyulladást, ételmérgezést, iatrogén fertőzést okozó gennykeltő baktériumot) két óra alatt,

a streptococcus haemolyticust (a mandulagyulladást, a skarlátot, orbáncot, gyermekágyi lázat, reumás lázat okozó baktériumfajt) pedig három  órától tizenkét óráig terjedő időszak alatt pusztította el.

A tiszta citromhéj illóolaj a baktériumtenyészetekre közvetlenül cseppentve:
- a staphylococcusnak és a tífusz kórokozójának pusztulását 5 percen belül előidézte, míg
- a diftériabaktérium elpusztításához 20 perc kellett.”

3-6 éves korig 3x3 cseppet használjunk.

2 éves kor alatt ne használjuk belsőleg! Ilyenkor az ú.n. száraz inhalációt alkalmazzuk: egy papír zsebkendőre csepegtessünk 3-4 csepp Citromolajat és kérjük meg gyermekünket, hogy szájon és orron keresztül szippantson jó mélyeket a zsebkendőről.

Vigyázzunk, hogy közvetlenül ne érjen a bőrhöz, mert marhatja a bőrt.
Éjszakára cseppenthetünk a feje mellé a lepedőre is (ahol nem érintkezhet a bőrrel)."

123918xhe4zoldfeher_sorelvalasztooooooooooooooooooooo.gif

 Mióta megkergült az én immunrendszerem azóta minden náthámnak arcüreggyulladás lesz a vége sajnos. Vannak trükkök mit tegyünk mielőtt dokihoz mennénk, általában segíteni szokott , ha még kezdeti a gyulladásunk.


Arcüreg gyulladás

arcureggyulladaskepeeee.jpg

Az orrmelléküregeinek gyulladás nagyon gyakori megbetegedés. Úgy becsülik, hogy a közép-európai népesség kb. 5%-a szenved krónikus arcüreggyulladásban.

 
Klinikailag leggyakrabban - felnőtteknél - az arcüreg (sinusitis maxillaris) érintett, majd a rostasejtek (ethmoditis), a homloküreg (sinusitis frontalis) és az iköböl (sinusitis shenoidalis) következnek. Gyermekeknél a rostasejtek gyulladása áll az első helyen.

Az arcüreget - levegővel teli üregrendszer az orr mindkét oldalán az arc­csontban - rendkívül vé­kony nyálkahártya borítja. Amikor a nyálkahártya be­gyullad és megduzzad, el­zárja azokat a csatornákat, amelyek összekötik az arc­üreget az orrüreggel, és amelyeken át a váladék az orrunkba ürül…

A pangó váladék miatt megnövekvő nyomás fejfájást, orrdugu­lást, sárgászöld orrváladé­kot és (előrehajláskor fokozódó) arccsonti fájdal­mat eredményez. A legfel­jebb 3 hétig tartó arcüreg­gyulladást (akut szinuszitisz) bakteriális fertőzés, megfázás, influenza vagy szennyezett vízzel való érintkezés (úszáskor) idéz­heti elő. Krónikus szinuszitisz orrsövényferdülés, por vagy cigarettafüst okozta irritáció és gombás fertő­zés következtében lép fel.


Sókúra

A váladék fellazítására és a duzzanat csökkentésére alkalmaz­hatunk gyógyszertárban kapható vagy otthon, az alábbi módon elkészített sós oldatot is: egyharmad teáskanálnyi konyhasót és egy csipet szódabikarbónát keverjünk egy csésze meleg vízbe. Töltsük fecskendőbe, a hüvelykujjunkkal fogjuk be az egyik orrlyukunkat, hajtsuk hátra a fejünket, majd spricceljük a folya­dékot a másik orrlyukunkba, és szipogjunk. Finoman fújjuk ki az orrunkat, és ismételjük meg a műveletet a másik oldalon is.


Fűszerterápia

  • Egyenlő mennyiségű tormát és citromlevet keverjünk össze, és reggeli előtt — esetleg vacsora előtt is — együnk meg belőle egy teáskanálnyit. Készüljünk fel rá, hogy könnyezni fog tőle a szemünk.
  • Ha szeretjük, tegyünk egy kis csípős paprikát az ételekbe. Az erős paprika kapszaicint tartalmaz, amely felszakítja a dugu­lást, és elősegíti a váladék távozását. Csilivel ugyanilyen hatást érhetünk el.
  • Számos kutatás bizonyítja, hogy a fokhagyma egyik össze­tevője, az allicin antibakteriális hatással rendelkezik. Zúzzunk össze egy gerezdet, majd keverjük el 4 evőkanálnyi vízben. Egy pipettával cseppentsünk 10 cseppet a fokhagymás vízből az or­runkba, naponta kétszer. Három nap múlva már látványos javu­lást tapasztalhatunk.


A pihenés érdekében

  • A kamilla régi népi gyógyír az arcüreggyulladásra. A forró tea fellazítja az orrváladékot. Ha nagyon fanyalgunk a kamilla ízétől, próbáljuk ki a csipkebogyó- vagy a gyömbérteát. Igyunk naponta több csészével, és lélegezzük be a gőzét is.
  • Pihenjünk sokat. Arra azonban ügyeljünk, hogy ha egyene­sen fekszünk a hátunkon, párna nélkül, az orrdugulás súlyos­bodni fog. Mindig támasszuk alá a fejünket.
  • Borítsunk meleg törülközőt a szemünkre és az arcunkra. Hagyjuk rajta, majd amikor kihűlt, melegítsük fel újra, és ismé­teljük a műveletet addig, amíg nem érzünk javulást.


Gyógynövények bevetése

  • A kasvirág és a csüdfű immunerősítő hatással rendelkezik, bizonyos esetekben még a baktériumokat és a vírusokat is ké­pes elpusztítani. Mindkettőt étkezések között vegyük be. Ha megfázás vagy influenza után hirtelen jelentkezett az arcüreg­gyulladás, alkalmazzuk teljes dózisban mindkét gyógynövénytnéhány hétig, vagy addig, amíg a tünetek nem enyhülnek. Kró­nikus arcüreggyulladás esetén (mely sokáig elhúzódik) szedjük felváltva az egyik héten az egyiket, a másik héten a másikat.
  • Készítsünk aranypecsétfű-teát, és fogyasszuk legfeljebb öt napig. Ez a gyógynövény közismerten hatékony a fertőzések el­len, néha a kasvirággal együtt alkalmazzák. Teáját megihatjuk, vagy orröblítésre is használhatjuk


A megelőzés ereje

  • Működtessünk éjszaka párásító készüléket a hálószobában, hogy megvédjük az orr- és az arcüregünket a kiszáradástól.
  • Csak módjával fogyasszunk alkoholt, mert az orr- és az arcüreg nyálkahártyájának megduzzadását okozhatja.
  • Ne ússzunk klóros úszómedencében, és főleg ne dugjuk a fejünket a víz alá. A klór irritálja az orr- és az arcüreg falát. Kerüljük a füstös helyiségeket. A cigarettafüst kiszárítja az orrjáratokat, és így baktériumok telepedhetnek meg az arc­üregünkben.


Érdekes:

Ha mindkét orrlyukunkat egyszerre fújjuk ki, a nyo­más még beljebb juttathat­ja a baktériumokat az arc­üregünkben. Fújjuk ki elő­ször az egyik orrlyukunkat, miközben a másikat befog­va tartjuk, azután pedig fordítva.

Hasznos  !!

Az arcüreggyulladás általá­ban jól reagál az otthoni kezelésekre. Érdemes taná­csot kérni azonban, ha az arcüregi fájdalom néhány hétnél tovább húzódik, vagy a gyulladás ismétlődik. A betegség ritkán súlyossá is válhat, illetve átterjedhet a szemre vagy az agyra, s ez komoly szövődménye­ket okozhat. Azonnal men­jünk orvoshoz, ha szemfáj­dalmat vagy -bénulást tapasztalunk, a szemünk ki­vörösödik, illetve ha hány­inger vagy hányás kíséri a szinuszitiszt.


gyulladtszemorrgyulladas.jpg

123918xhe4zoldfeher_sorelvalasztooooooooooooooooooooo.gif

















folyt.köv



























































































































































Weblap látogatottság számláló:

Mai: 43
Tegnapi: 59
Heti: 571
Havi: 1 180
Össz.: 826 757

Látogatottság növelés
Oldal: Házi praktikák ! Mielőtt Dokihoz fordulnánk !
GYÓGYULÁSOM TÖRTÉNETE-CSILLA MÓDRA - © 2008 - 2024 - gyogyulasom.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »