Házi praktikák !
Egy próbát megér ,mielőtt orvoshoz mennénk !
Nemrég olvastam ,ha fáj a torkunk, egy egyszerű recepttel akár már 1 nap alatt is elmulaszthatjuk. Kipróbálom ma , mert nagyon aktuális nálam .
1. A fokhagyma ereje:
2 gerezd fokhagyma, 2 evőkanál olivaolaj, 1 citrom leve
Alkalmazás
Nyomd szét a fokhagymát, keverd hozzá az olivaolajt és a citrom kifacsart, leszűrt levét! Végy egy kiskanállal a szádba, tartsd ott néhány másodpercig, majd nyeld le! Ha a fokhagyma kellemetlen szagától tartasz, rágj el utána egy petrezselyemlevelet, s máris semlegesítetted a nemkívánatos illatokat!
2. A vöröshagyma ereje: 2-3 nap alatt vége a torokfájásnak!
Hozzávalók: 1 nagyobb vöröshagyma, kristálycukor
A vöröshagymát darabold vastag szeletekre, majd szórd meg bőven kristálycukorral! Tedd a hűtőbe, és várj fél napot, míg kiereszti a levét. Ebből a hagymaléből napi többször is fogyassz 1-1 teáskanálnyit!
3. A sós vizes öblögetés csak úgy pusztítja a bacikat!
A sós vizes öblögetés erejét nagyanyáink jól ismerték, és a megfázásos időszakban megelőzésként is használták. 2 dl vízhez adj 1 evőkanál sót, és gargalizálj vele! Kiválóan tisztít és fertőtlenít!
A nátha legjobb ellenszerei
1. Hagyma tea :
Nem éppen leányálom az íze, de megéri legyűrni! Alaposan kitisztítja ugyanis a hörgőket, sőt, az orrdugulást is enyhíti!
Elkészítése: 2-3 fej vöröshagymát moss meg alaposan héjastul, és így vágd darabokra! Főzd meg 1 liter vízben, majd ízesítsd mézzel! Tehetsz hozzá egyéb teát is, kamillát vagy hársfát érdemes, ezzel is javítod az ízét. A karamellizált cukor is jó ízt ad neki: piríts meg 3 evőkanál cukrot, majd hígítsd fel a hagymalével!
2. GYömbér tea:
Nincs is jobb segítőtárs a friss gyömbérgyökérnél. Vágj le belőle kb. 2 cm-t, és forrázd le 3 dl vízzel, majd hagyd állni 20 percet! Tetszés szerint ízesítheted, kissé csípős, de finom teát kapsz, amely az egyik legjobb fertőtlenítő, tisztító ital. És remek lélekmelegítő!
A köhögésre is van házi gyógymód!
1. A leghatékonyabb: méz és feketeretek
Száraz köhögésre kiváló, felszakítja a váladékot. Nagyon hatékony, akár már 1-2 nap alatt jelentősen mérsékeli a köhögést.
Elkészítése:
Moss meg egy feketeretket, és vágd félbe. Vájd ki a belsejét, majd a szúrj egy nem túl széles lyukat rá! Tedd egy akkora pohárba a kilyukasztott retket, amelynek a pereme fenntartja, majd csorgass 2 evőkanál mézet a vájatba! A kis lyukon keresztül fog a pohárba csordogálni a méz. Minél lassabban csorog le, annál jobb, így magába tudja szívni a tápanyagokat. Ideális esetben egy éjszakán át hagyjuk átfolyni a mézet, s másnap reggel már fogyaszthatjuk is a csodaszert!
2. Tojással a köhögés ellen
Hatékonyan mérsékeli a köhögést az alábbi régi recept is: keverj habosra egy tojássárgáját, öntsd fel tejjel és egy kis cukorral, majd idd meg! Naponta kétszer alkalmazd !
Nemrég olvastam ezt a sok érdekességet a Fehér lótusz természetgyógyászati rendelő oldalán.
" Tünetek:
fájdalmas nyelés, piros garat, esetleg gennyhólyagocskák (tüszők) a mandulán és/vagy a garaton, sárgás-zöldes orrváladék, esetleg láz.
Vásároljunk AROMAX márkájú Citromolajat (illóolaj, amit párologtatáshoz szoktunk használni, nem keverendő össze a Citromfű olajjal!)
Egy teáskanál cukorra csepegtessünk a citromolajból 6-7 cseppet, és evés után szopogassuk el, napjában háromszor.
C-vitaminból 2-3x1000 mg naponta maximum 1 hétig.
Mióta megkergült az én immunrendszerem azóta minden náthámnak arcüreggyulladás lesz a vége sajnos. Vannak trükkök mit tegyünk mielőtt dokihoz mennénk, általában segíteni szokott , ha még kezdeti a gyulladásunk.
Az orrmelléküregeinek gyulladás nagyon gyakori megbetegedés. Úgy becsülik, hogy a közép-európai népesség kb. 5%-a szenved krónikus arcüreggyulladásban.
Az arcüreget - levegővel teli üregrendszer az orr mindkét oldalán az arccsontban - rendkívül vékony nyálkahártya borítja. Amikor a nyálkahártya begyullad és megduzzad, elzárja azokat a csatornákat, amelyek összekötik az arcüreget az orrüreggel, és amelyeken át a váladék az orrunkba ürül…
A pangó váladék miatt megnövekvő nyomás fejfájást, orrdugulást, sárgászöld orrváladékot és (előrehajláskor fokozódó) arccsonti fájdalmat eredményez. A legfeljebb 3 hétig tartó arcüreggyulladást (akut szinuszitisz) bakteriális fertőzés, megfázás, influenza vagy szennyezett vízzel való érintkezés (úszáskor) idézheti elő. Krónikus szinuszitisz orrsövényferdülés, por vagy cigarettafüst okozta irritáció és gombás fertőzés következtében lép fel.
Sókúra
A váladék fellazítására és a duzzanat csökkentésére alkalmazhatunk gyógyszertárban kapható vagy otthon, az alábbi módon elkészített sós oldatot is: egyharmad teáskanálnyi konyhasót és egy csipet szódabikarbónát keverjünk egy csésze meleg vízbe. Töltsük fecskendőbe, a hüvelykujjunkkal fogjuk be az egyik orrlyukunkat, hajtsuk hátra a fejünket, majd spricceljük a folyadékot a másik orrlyukunkba, és szipogjunk. Finoman fújjuk ki az orrunkat, és ismételjük meg a műveletet a másik oldalon is.
Fűszerterápia
A pihenés érdekében
Gyógynövények bevetése
A megelőzés ereje
Érdekes:
Ha mindkét orrlyukunkat egyszerre fújjuk ki, a nyomás még beljebb juttathatja a baktériumokat az arcüregünkben. Fújjuk ki először az egyik orrlyukunkat, miközben a másikat befogva tartjuk, azután pedig fordítva.
Hasznos !!
Az arcüreggyulladás általában jól reagál az otthoni kezelésekre. Érdemes tanácsot kérni azonban, ha az arcüregi fájdalom néhány hétnél tovább húzódik, vagy a gyulladás ismétlődik. A betegség ritkán súlyossá is válhat, illetve átterjedhet a szemre vagy az agyra, s ez komoly szövődményeket okozhat. Azonnal menjünk orvoshoz, ha szemfájdalmat vagy -bénulást tapasztalunk, a szemünk kivörösödik, illetve ha hányinger vagy hányás kíséri a szinuszitiszt.
folyt.köv